צילום סטטוס דיגיטלי

צילום סטטוס (דיגיטלי)

צילום סטטוס, המוכר גם בשם צילום פריאפיקלי, הוא צילום ייחודי שבו נעזר הרופא המטפל לקראת טיפולי שורש, וטיפול בדלקות שונות בשורש או בחניכיים. הצילום המעמיק הוא היחיד המציג לרופא איזורים בפה שהוא לא יכול לראות במבט כללי, אלא אם יפתח את השן או החניכיים, דבר שלא תמיד יש בו צורך טיפולי ועלול לגרום לכאב מיותר אצל המטופל. ככלל, צילום סטטוס כולל סט של כמה צילומים (כ-14), המתעדים את כל אורך השן ומספקים תמונת מצב עכשווית על בריאות השיניים, על מצב הלסת, על דלקות שונות ועל שורשים של שיניים המוסתרים בחניכיים, וזאת במטרה לספק לרופא אבחנה מקיפה של מצב חלל הפה לצורך בניית תוכנית טיפולית מיטבית.

איך מתבצע צילום סטטוס?

כמעט כל טיפול שורש מתחיל בצילום שיניים פריאפיקלי בסיסי, שהוא הנפוץ והפופולארי ביותר בקרב רופאי שיניים המבצעים טיפולי שורש. זהו צילום רנטגן נקודתי המתעד קבוצת שיניים קרובות, ואם צריך לקבל תמונת מצב מקיפה יותר, יש לבצע כמה וכמה צילומים של כל השיניים הרלוונטיות.

הצילום משקף את מצב השיניים, השורשים והחניכיים, כמו גם את מצב העצם והכותרות, ומאפשרת לרופא לצפות בכל שן בנפרד מכמה זוויות, לאתר דלקות בשורש ונסיגת עצם, לזהות חורים ועששת, וכמובן, לבנות תוכנית טיפול מיטבית גם במקרים של שיקום הפה ושל טיפולי שורש מורכבים.

סוג נוסף של צילומי סטטוס, נקרא צילום מקביליות. זהו אותו סוג צילום, רק מעמיק יותר וכולל 20 צילומים, בהם גם צילום נשך – צילום רנטגן המשמש בעיקר לאיתור עששת. בניגוד לצילום סטטוס רגיל, צילום סטטוס מקביליות מתמקד בכל שן בנפרד ולא בקבוצות שיניים, דבר המספק לרופא ם כמות צילומים גדולה יותר ותמונת מצב מלאה ומדויקת במיוחד על מצב הפה והשיניים.

דברים שחשוב לדעת לקראת צילום סטטוס במכון סיטי דנט

  • נקודתי, מדויק וכמעט לא “מקרין”: צילום סטטוס של השיניים הוא צילום רנטגן נקודתי ומעמיק בעל עוצמת קרינה מינימלית
  • שירות מקצועי, מכשור חדשני: צילום פריאפיקלי במכון CT-Dent מבוצע במקצועיות רבה, תוך שימוש במכשור החדשני, המתקדם והאמין ביותר, כך שבסופו הרופא המטפל מקבל מידע חיוני על מצבו הדנטלי של המטופל ויכול להעניק לו טיפול מיטבי.