צילום אורתודנטי

צילום אורתודנטי

צילום אורתודנטי מבוצע בדרך כלל לקראת טיפול יישור שיניים בילדים ובמבוגרים ומטרתו היא לספק לרופא המטפל המחשה ויזואלית מקיפה על מצב השיניים והפה. בעזרת הצילום האורתודנטי יוכל הרופא לבנות תוכנית טיפולית מיטבית ומותאמת אישית. ברוב המקרים, צילום אורתודנטי כולל סט של כמה צילומים, כמו תמונת פנים ושיניים, צילום רנטגן פנורמי, צילום דיגיטלי וצילום צפלומטרי, וזאת בהתאם לצורך ולדרישת האורתודנט. כשהצילום נעשה במכון מקצועי, המשתמש במכשור דיגיטלי חדשני ואמין, מקבל הרופא מידע חיוני על מצבו הדנטלי של המטופל ובכך יכול להעניק לו טיפול מיטבי.

מה חלקו של כל צילום בסט הצילום האורתודנטי?

יישור שיניים מקצועי ומדויק נשען על לא מעט גורמים משתנים, כמו מצב הפה, בקיעת השיניים, מצב החניכיים, כיוון גדילת השן ועוד. בשל כל אלו, יש צורך במספר צילומים כשכל אחד מהם מספק מידע חיוני וכולם יחד מרכיבים תמונת מצב מקיפה ומדויקת.

כך למשל, תמונות פנים ושניים של המטופל מבוצעות במצלמה דיגיטלית מקצועית ומתעדות למעשה את חלל הפה, מבנה הפנים ומצב השיניים ונועדו גם לצורך השוואה בין מצב הלסת לפני הטיפול ולאחריו. צילום נוסף במסגרת הצילומים האורתודנטיים הוא צילום צפלומטרי – צילום רנטגן המתמקד בפרופיל הצדדי של הגולגולת, וכולל סריקה של הרקמות הרכות של האף והסנטר. מטרת הצילום הזה היא לאפשר לאורתודנט להכיר את מיקום השיניים ביחס למבנה של כל אחת מהלסתות ולקבל מידע על הזויות השונות של השיניים. סוג צילום נוסף המשמש במערך הצילומים האורתודנטיים הוא צילום פנורמי, המשקף באופן מקיף את מצב השיניים, הלסת והפה, תוך צפייה בשיניים גלויות, שיני חלב, חניכיים, סינוסים ואף שיני בינה.

 

דברים שחשוב לדעת לקראת צילום אורתודנטי במכון סיטי דנט

  • מהיר, מקיף וכמעט לא “מקרין”: צילום אורתודנטי של השיניים הוא צילום מקיף ומדויק מאוד, בעל עוצמת קרינה מינימלית. העיבוד הסופי של הנתונים אורך מספר ימים
  • ישר למייל של הרופא המטפל: אם תבחרו לבצע צילום אורתודנטי באחד ממכוני רשת CT-Dent, הוא יישמר אצלנו בארכיון מיוחד 7 שנים רצופות וכמובן שתוכלו לשלוח אותו ישירות למייל לרופא שלכם באיכות מעולה
  • שירות מקצועי, מכשור חדשני: צילום אורתודנטי במכון CT-Dent מבוצע במקצועיות רבה, תוך שימוש במכשור החדשני, המתקדם והאמין ביותר, כך שבסופו הרופא המטפל מקבל מידע חיוני על מצבו הדנטלי של המטופל ויכול להעניק לו טיפול מיטבי.