צילוני שיניים לנשים בהריון

צילום שיניים לנשים בהריון

גם אם את מצפה לצאצא חדש ומתוק בשעה טובה, זו ממש לא סיבה לדחות צילומי שיניים או טיפולים הכרחיים. נכון, בעבר, הדעה הרווחת היתה כי צילומי שיניים בהריון עלולים לפגוע בעובר, אולם כיום – ובמיוחד במכוני CT-Dent – תוכלי לבצע מגוון צילומי שיניים באמצעות מכשור חדשני ומתקדם, הבטוח לשימוש גם לך וגם לעובר, ובכך לא להזניח טיפול שיניים חיוני גם במהלך 9 חודשי ההריון הארוכים.

חשוב לדעת, בזמן הריון השיניים עלולות לסבול מרגישות רבה, הסידן ש”לוקח” העובר, הקאות הבוקר שמעלות את החומציות בפה, השינויים ההורמונליים המשפיעים על חלל הפה וגם חוסר הפניות להשקיע בשיניים בתקופה המרגשת והעמוסה של ההריון. אבל כל אלו עלולים להביא להידרדרות משמעותית במצב השיניים והחניכיים ותשעה חודשים הם זמן ארוך שבמהלכם את עלולה לסבול מכאבים או מבעיות בחלל הפה. למרות זאת, הכלל הברור המקובל על רוב מכריע של הרופאים ומכוני הצילום הוא מה שלא דורש עזרה דחופה, יידחה עד לאחר ההריון.

יחד עם זאת, אם הכאבים לא עוזבים אותך, את סובלת מדלקת טורדנית או אי נוחות רבה בחלל הבא – חשוב שלא לוותר על הטיפולים או הצילומים הנדרשים, שכאמור בטוחים לחלוטין גם במהלך ההריון. כמובן, התייעצי קודם עם רופא הנשים שלך, קבלי ממנו אישור לטיפול הדרוש וכך תוכלי להרגיש הרבה יותר טוב וליהנות מהריון בנחת.

אילו צילומי שיניים ניתן לבצע בהריון?

העולם מתקדם ואיתו גם עולם רופאת השיניים. כמכון צילום בעל מוניטין ארוך, רשת CT-Dent, משתמשת במכשור דיגיטלי מדויק וחדשני בעל קרינה נמוכה, כך שאין כל סכנה לשלום האם או העובר. לכן, כיום צילומי רנטגן לשיניים מותרים לביצוע גם בזמן הריון אם עולה צורך דחוף לבצעם. ככלל, בשליש הראשון להיריון רצוי שלא לבצע צילום רנטגן ואילו בהמשך ניתן לעשות את הצילום לאחר קבלת אישור של רופא המשפחה או רופא השיניים והנשים. כך או כך, צילומי רנטגן מבוצעים עם סינרי עופרת שחוסמים את הקרינה לגוף ושומרים על האזורים החשובים ביותר לאם – החזה והבטן. גם צילומי שיניים פנורמיים וצילומי סטטוס מותרים בהריון ואין מניעה לבצעם. הצילום הפנורמי הוא דיגיטלי, פולט קרינה נמוכה ביותר וכולל, אף הוא, לבישת מגני עופרת לבטיחות מלאה.

כדאי להימנע בהריון: צילומי CT לשיניים

מבין כל צילומי השיניים הקיימים, צילומי CT הם היחידים שלא מומלץ לבצע במהלך הריון. מדובר בצילומים מורכבים ובעלי קרינה גבוהה יותר מצילומי הרנטגן, שלרוב משמשים לקראת השתלת שיניים, שהיא הליך מורכב בפני עצמו שגם כך לא מתבצע בתקופה הרגישה של ההריון. גם טיפולים להלבנת שיניים, שנמשכים בדרך כלל כחצי שנה, לא מתבצעים בתקופה הזו בעיקר בשל החומרים הנדרשים לטיפול שלא מתאימים לנשים בהריון וגם כי הם לא נחשבים דחופים ותמיד ניתן לדחות אותם לתקופה שלאחר הלידה.

דברים שחשוב לדעת לקראת צילומי שיניים בהריון בסיטי דנט

  • קצר, מדויק וכמעט לא “מקרין”: צילומי שיניים בהריון, אם נדרשים ע”י הרופא המטפל, ניתנים לביצוע ללא חשש לבריאות האם והעובר
  • לא מכאיב ואינו פולשני: המכשור המתקדם במכוני סיטי דנט מאפשר צילום שיניים מדויק ביותר, לא מכאיב, לא פולשני, והכי חשוב בטוח ואמין
  • שירות מקצועי, מכשור חדשני: צילומי שיניים בהריון במכון CT-Dent מבוצעים במקצועיות רבה, תוך שימוש במכשור החדשני, המתקדם והאמין ביותר, כך שבסופם הרופא המטפל מקבל מידע חיוני על מצבה הדנטלי של האישה ההרה ויכול להעניק לה טיפול מיטבי